GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Vas 13418054
*
nr 1341 8054
Vas
Keramik. Höjd: 28 cm
Utrop:
500 kr
Såld:
200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 17 augusti 2020
kl 18:36:11
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
14/8 01:32:46
1
150 kr
14/8 20:09:16
2
Vinnande bud
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik vas
-
3009 Golvvas
Mari Simmulson (1911-2000), Sverige. "Mars", Upsal..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:37
-
9373 Miniatyrvas
Carl-Harry Stålhane (1920-1990), Sverige. Stengods..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:08
-
9366 Skålar
2 st. + vas, bland annat Kosta och Flygsfors. Läng..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:52
-
3007 Sockerskål
+ gräddkanna + vas, Royal Copenhagen, Musselmalet,..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:44
-
3006 Vas
"Mangania", Lillemor Mannerheim (1927-1994), Gefle..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:54
-
3275 Vas
1800-tal, Kina, Landskapsmotiv, porslin. Höjd: 44 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:17
*
Vas
nr 1341 8054
Vas
Keramik. Höjd: 28 cm
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 17 augusti 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
14/8 01:32:46 | 1 | 150 kr |
14/8 20:09:16 | 2 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik vas
-
3009 Golvvas
Mari Simmulson (1911-2000), Sverige. "Mars", Upsal..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:37 -
9373 Miniatyrvas
Carl-Harry Stålhane (1920-1990), Sverige. Stengods..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:08 -
9366 Skålar
2 st. + vas, bland annat Kosta och Flygsfors. Läng..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:52
-
3007 Sockerskål
+ gräddkanna + vas, Royal Copenhagen, Musselmalet,..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:44 -
3006 Vas
"Mangania", Lillemor Mannerheim (1927-1994), Gefle..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:54 -
3275 Vas
1800-tal, Kina, Landskapsmotiv, porslin. Höjd: 44 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:17